Flag PL Flag UK

Majowe zajęcia terenowe

W maju studenci WSTiJO uczestniczyli w interesujących zajęciach plenerowych w ramach przedmiotów Historia Architektury i Sztuki/Ekologia. Poniżej krótka relacja. Aktualności z życia WSTiJO znajdziecie też na profilu Facebook.

1. Ćwiczenia w terenie Historia Architektury i Sztuki/Ekologia  09.05.2017
Zwiedzaliśmy Muzeum Xawerego Dunikowskiego  i Park Rzeźby w Królikarni. Mieliśmy okazję obejrzeć Pałac w stylu klasycystycznym, położony na Skarpie Wiślanej na Mokotowie, przy ul. Puławskiej 113A. Nazwa pochodzi jeszcze z czasów saskich - tutaj znajdował się zwierzyniec i polowano na króliki. Obiekt został zaprojektowany przez architekta Dominika Merliniego. W otoczeniu drzew i krzewów znajduje się Park Rzeźby, w którym prezentowane są wybrane prace z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

misiek krolikarnia

2. Ćwiczenia w terenie HAiSZ/Ekologia 22.05.2017. Tym razem, pod przewodnictwem mgr Piotra Kunerta odwiedziliśmy Galerię Rzeźby w Starej Oranżerii oraz Galerię Obrazów w Pałacu na Wyspie - urządzone na podstawie królewskiego inwentarza z 1795r; Teatr Stanisławowski, którego budowę według projektu Dominika Merliniego ukończono w 1788 roku - jest to jeden z niewielu nadal istniejących, oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich tego okresu. Prowadzący: mgr Wiesława Mońko.

haish20170522