Flag PL Flag UK

Spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół w Zielonce k/Warszawy

W ramach obchodów XVII Dni Nauki w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce odbyła się konferencja, na którą została zaproszona nasza Uczelnia. Wykład z prezentacją pt „Aktualne oferty biur podróży i nowości na rynku turystycznym” wygłosił mgr Andrzej Szymański - Pełnomocnik Rektora WSTiJO ds. Menadżerskich Studiów Hotelarskich. Licznie zgromadzona młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu, po którym nastąpiła ciekawa dyskusja.

Uczniowie byli zainteresowani nowościami i atrakcyjnymi ofertami polskich biur podróży. Szczególną uwagę zwracała młodzież na takie produkty turystyczne jak turystyka: kulinarna, kulturowa, sentymentalna, caravaningowa, zimowa, zdrowotna a także na przykładowe ceny wybranych imprez turystycznych oraz bezpieczeństwo turystów na wjazdach zagranicznych.

W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli prezentację promującą naszą Uczelnię poszerzoną o informacje dotyczące studenckich praktyk krajowych i zagranicznych a także Menadżerskich Studiów Hotelarskich, toku tych studiów a zwłaszcza semestralnych praktyk zawodowych w 10-ciu najlepszych warszawskich hotelach.

W podziękowaniu Panu Andrzejowi Szymańskiemu za ciekawe spotkanie z młodzieżą Pani Dyrektor Szkoły podkreśliła, że „przekazane treści wykładu wzbogaciły młodych słuchaczy w nową wiedzę i stały się inspiracją do dalszych poszukiwań i samokształcenia.”

Na zakończenie spotkania redaktorki Szkolnego Radia przeprowadziły wywiad z mgr Andrzejem Szymańskim, który raz jeszcze miał okazję do prezentacji Uczelni zapraszając młodzież i nauczycieli do odwiedzenia WSTiJO.