Flag PL Flag UK

Słuchacze Podyplomówki w hotelu Marriott "Centrum”

W dniu 3 grudnia 2017 roku słuchacze odbyli kolejną lekcję praktyczną w terenie w hotelu Marriott przy Al. Jerozolimskich 65/79 w Warszawie.

W imieniu hotelu przywitał nas Pan Michał Miernik, który jest absolwentem naszej Uczelni.

W trakcie wycieczki mogliśmy obejrzeć nie tylko pokoje hotelowe, ale również zobaczyć Panie pokojowe podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych oraz pomieszczenia służbowe pracowników służby pięter. Mieliśmy także okazję obejrzeć pomieszczenia gospodarcze.

Pan Michał Miernik pokazał nam tajniki pracy, pracowników hotelu - szczególnie tych, których goście nie widzą na co dzień.
Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy pomieszczenia służbowe i inne urządzenia, wyposażenie (windy służbowe, wózki pokojowe, bieliznę, regały na tace z talerzami, magazynek, w którym przetrzymuje się rzeczy zamówione przez gościa hotelowego, itp.).

Oprócz obejrzenia pokoju standard, jak i apartamentu narożnego rodzinnego na 23 piętrze, słuchacze mogli zobaczyć pracę recepcji oraz pracę konsjerża. Słuchacze obejrzeć zagospodarowanie hollu recepcyjnego ( Lobby Bar, Punkt usługi czyszczenia butów.

W trakcie zwiedzania hotelu odbył się koncert uczennic Platerówek, które śpiewały kolędy i pastorałki.

Obok recepcji portret założycieli sieci hoteli Marriott na świecie. Na kolumnach elektroniczne tablice z oznaczeniami miejsc, dalej Restaurację Lilla Weneda. Obok Restauracji znajduje się słynne Kasyno. Przy wejściu jest stanowisko bagażowego wraz z jego wózkami do przewożenia bagaży gości hotelowych, na patio dodatkowe miejsce usługi hotelowej w M Club Lounge. oraz wejście do Holmes Place, czyli świata Fitness- Wellness- SPA,

Pan Michał pokazał nam też drugą restaurację Champions - w której w centralnym znajduje sie ring bokserski. Obok na filarze znajduje sie rakieta z autografem Agnieszki Radwańskiej. Tuż przy wejściu znajduje sie słynna ściana z autografami ludzi światowego sportu wraz ze zdjęciami sportowców.

Z uwagi na odbywający się jarmark dla gości pod patronatem Pani Prezydentowej Anny Dudy nie mogliśmy obejrzeć sal konferencyjnych hotelu.

W imieniu grupy za lekcję w hotelu podziękowali Michałowi Miernikowi pani Elżbieta Wojciechowska i starosta Pan Sławomir Łuczak.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do władz uczelni oraz dla pana mgr Andrzeja Szymańskiego za zorganizowanie lekcji praktycznej w terenie.

Słuchacze Podyplomówki WSTiJO

mariott01