Flag PL Flag UK

Podyplomówka w Radisson Blu - Centrum Hotel Warszawa

W dniu 16 grudnia 2017 roku Słuchacze Podyplomówki mieli po raz kolejny lekcję praktyczną. Tym razem odwiedziliśmy hotel Radisson Blue Centrum przy ulicy Grzybowskiej 24.

Jest to idealnie położony w samym centrum biznesowego, kulturalnego i turystycznego Warszawy 5* Hotel Radisson Blu Centrum zaprasza zarówno gości biznesowych jak i turystów. Odległość hotelu do lotniska Okęcie wynosi 8800 m. - czyli około 20 minut jazdy samochodem. Odległość od PKiN od Dworca Centralnego wynosi 1300 m.

Dogodna lokalizacja daje gościom hotelu możliwość rozkoszowania się spacerem na Stare Miasto oraz do Zamku Królewskiego. Pełne życia bary, kawiarnie i liczne centra handlowe zlokalizowane wokół Hotelu. Pracownicy hotelu, kierujący się firmowym mottem  „100% satysfakcji gościa” z przyjemnością zadbają o gościa potrzeby, pomogą w planowaniu i organizacji całości imprezy w hotelu i poza nim.

Hotele Radisson Blu prezentują Exerience Meetings - nowy koncept, który łączy w sobie najważniejsze elementy każdego spotkania.

Integralną częścią Exeprience Meetings jest Brain Food - opracowane przez wykwalifikowanych szefów kuchni i dietetyków menu konferencyjne, dzięki któremu uczestnicy spotkań są w stanie utrzymać wysoki poziom koncentracji i mobilizacji umysłowej przez cały dzień.

Brain Box to specjalnie zaprojektowana sala panelowa, której wystrój działa na wszystkie zmysły w celu zwiększenia wydajności i wyzwolenia kreatywności wśród uczestników spotkania.
Ściany na których można pisać, kolory pobudzające pracę umysłu, umeblowanie z możliwością dowolnego ustawienia, zapewniające przestrzeń do twórczego myślenia oraz niezawodny i szybki bezpłatny dostęp do Internetu dla wszystkich uczestników spotkania. Dodatkowo organizując spotkanie w hotelu Radisson Blu Centrum możesz zbierać punkty Gold Points® w programie Club Carlson? for Planners.

Hotelowe Centrum Konferencyjne składające się z 8 sal konferencyjnych o powierzchni 591m2 zlokalizowane jest na pierwszym piętrze hotelu. Każda sala wyposażona jest w indywidualnie regulowaną klimatyzację, oświetlenie oraz ekran wmontowany w sufit. Wszystkie sale konferencyjne oprócz Sali Balowej Polonia posiadają naturalne oświetlenie od podłogi do sufitu, a dodatkowo znajdują się w nich ciśnieniowe ekspresy do kawy, notatniki i długopisy oraz flipcharty.
Letni teras będący integralną częścią Centrum Konferencyjnego dostarcza odrobiny relaksu w trakcie spotkań.

Hotel Radisson Blu Centrum oferuje 311 pokoi w tym: Pokoje Klasy Biznes, eleganckie apartamenty typu Executive oraz Apartament Prezydencki, które stanowią perfekcyjne połączenie komfortu i elegancji. We wszystkich pokojach oraz na terenie hotelu goście mają dostęp do szybkiego łącza internetowego. Wszystkie pokoje gościnne wyposażone są w indywidualnie regulowaną klimatyzację oraz sejf, TV, płatne kanały wideo, mini bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz deskę do prasowania i żelazko. Pokoje dla palących oraz dla osób niepełnosprawnych dostępne są na życzenie.

Centrum rekreacji w hotelu ma powierzchnię 800 m2, które dostarczy gościom wielu powodów by pozostać w nim na dłużej. hotel oferuje: basen z jacuzzi, 3 sauny, 2 sale ćwiczeń do treningów dynamicznych i siłowych, salę do aerobiku i spinningu oraz SPA. Do dyspozycji gości są również instruktorzy, którzy specjalnie dla gości opracują indywidualny zestaw ćwiczeń.

W hotelu znajdują się 2 restauracje i lobby bar.
Restauracja „Ogrodowa” to słynny bufet śniadaniowy  „Super Breakfast Buffet”, Która oferuje ciepłą i miłą atmosferę. Jest także idealnym miejscem do zorganizowania okazjonalnych obiadów lub kolacji zarówno dla grup biznesowych, jak i turystycznych oraz na prywatne przyjęcia. Gościom, którzy nie mają rano czasu na skorzystanie z bufetu śniadaniowego w godz. 5:00-7:00, hotel oferuje w swoim lobby bezpłatne przekąski śniadaniowe (Grab&Run) oraz kawę lub przekąski.

Restauracja @Ferdy’s - nazwa nawiązuje do tytułu powieści Ferdydurke Witolda Gombrowicza i została zaprojektowana ku czci pisarza. Wnętrze odzwierciedla pracę wielu polskich artystów, podkreśla znaczenie i klimat powieści, wyrażony w czarno-białych zdjęciach oraz szkicach nawiązujących do Argentyny i Paryża. Restauracja mieści się na parterze hotelu z wejściem zarówno z lobby hotelowego jak i z miasta. Specjalnością restauracji są steki przyrządzane z najlepszej argentyńskiej wołowiny. W restauracji polecane są również tradycyjne dania kuchni polskiej. Bogata i starannie dobrana lista win doskonale uzupełnia ofertę kulinarną restauracji.

Lobby Bar to miejsce pełna życia od godzin rannych do późnego wieczora, które jest idealnym miejscem na spotkania biznesowe i towarzyskie. Kelnerzy polecają szeroki wybór alkoholi, kaw i herbat świata oraz drobne przekąski dostępne w menu.

Grupa podczas pobytu zwiedziała 3 rodzaje pokoi, których cena waha sie od 250zł do 850 zł w pokoju standard oraz apartament narożny od 650 zł w wzwyż w zależności od sezonu oraz imprez towarzyszących w stolicy. Następnie udaliśmy sie do centrum SPA. Kolejnym punktem były sale konferencyjne oraz restauracje. Podczas zwiedzania hotelu mogliśmy przyjrzeć się dokładnie pracy pani pokojowej, która szykowała pokój na przyjęcie gościa przez hotel.

W imieniu grupy podziękowanie za tak zorganizowana lekcję złożyła pani Małgorzata Wiszniewska.

Słuchacze i tym razem kierują serdeczne podziękowania dla Władz Uczelni a w szczególności dla Pana Andrzeja Szymańskiego.

19 13
9