Flag PL Flag UK

Wystawa w MSiT - „Olimpizm na pocztówkach”

W Muzeum Sportu i Turystyki odbył się wernisaż „Olimpizm na pocztówkach” ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki. Na zaproszenie pana Tomasza Jagodzińskiego dyrektora Muzeum SiT uczestniczyli m.in. Włodzimierz Banasik – Rektor WSTiJO i mgr. Andrzej Szymański - Pełnomocnik rektora ds. menadżerskich Studiów Hotelarstwa i Gastronomi.

Ciekawą wystawę, oryginalne i unikalne kartki pocztowe w ilości 636 sztuk z różnych Igrzysk Olimpijskich do 1896 r. do czasów współczesnych mogli podziwiać licznie zebrani zaproszeni goście.

Na wernisażu byli obecni ludzie nauki sportu, turystyki i alpinizmu. Wydarzenie okazało się okazją do spotkania p. Rektora WSTiJO z dawnym znajomym - legendą polskiego alpinizmu, p.Leszkiem Cichym, pierwszym zdobywcą (zimą) prawie 40 lat temu szczytu Mount Everest. Panowie z nutką nostalgii wspominali piękne młodzieńcze, studenckie czasy oraz wspólnych znajomych.

Z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Muzeum SiT wydało Katalog Wystawy, który zasili naszą uczelnianą bibliotekę.
Spotkanie z Dyrektorem Muzeum Panem Tomaszem Jagodzińskim było doskonałą okazją do nawiązania obopólnej współpracy naszej Uczelni z tak znakomitym Muzeum.

Wystawę „Olimpizm na pocztówkach” można oglądac do 30 sierpnia 2019 roku w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

MSiT OnP 01
MSiT OnP 02MSiT OnP 03