Flag PL Flag UK

Erasmus w czasach zarazy :)

Relacja studentki WSTiJO - Marii - z pobytu na studiach w Hiszpanii. Czy specyficzny czas, na jaki wypadł wyjazd, uczynił pobyt na Erasmusie mniej przyjemnym i satysfakcjonującym? Sprawdźcie!

Chciałabym opowiedzieć o swoim kolejnym wyjeździe na Erasmusa. Po odbyciu praktyk w Hiszpanii, marzyło mi się wyjechać tam na studia. Tak się zdarzyło, że miałam taką okazje na ostatnim roku studiów. Nie patrząc na bardzo dziwne uczucie przed wyjazdem, stwierdziłam że nie przegapię tej okazji, za co teraz jestem sama sobie bardzo wdzięczna.

Czytaj więcej...

Erasmus w Granadzie okiem Weroniki

"Granada - miasto pełne historii i międzynarodowego życia studenckiego.

Dzień zaczynamy od hiszpańskiego śniadania czyli "tostadas con tomate y aceite" albo "churros con chocolate", na obiad możemy delektować się smakiem paelli, a na kolację wybieramy się na..." - zapraszamy do zapoznania się z relacją Weroniki z wyjazdu Erasmus+ do słonecznej Hiszpanii :)

Czytaj więcej...

Marysia i Masha w Granadzie

Erasmus w Granadzie to cudowne doświadczenie. Miasto jest swojego rodzaju rajem dla studenta - puby, kluby, tanie napoje ;) ... Lokalizacja również jest niczego sobie, nawet z okna mieszkania mamy widok na przepiękną Sierra Nevadę.

Czytaj więcej...

Na gorąco o Erasmusie w Granadzie :)

"Granada to przepiękne miasto, wręcz stworzone na Erasmusa. Organizacje wspierające nowych studentów, tapasy, ludzie, słońce, naprawdę fajny uniwersytet i mnóstwo możliwości do taniego podróżowania to tylko kilka powodów przez które cieszę się z mojej decyzji.

Czytaj więcej...

Hiszpania - Viktoriia Mitina

Praktyki w hotelu Royal Beach to dla mnie wielka okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem jednej z największych w Katalonii sieci hotelowej - H-Top Hotels & Resorts.

Czytaj więcej...

Węgry - Darya Zhukouskaya

Nazywam się Darya Zhukouskaya. Cały semestr, od lutego do lipca 2015 roku, spędziłam na Węgrzech w University of Debrecen w ramach Programu Erasmus+.

Mieszkałam w tamtejszym akademiku ze studentami z różnych krajów. Razem poznawaliśmy zwyczaje, kulturę i tradycję Węgier. Również zdobyłam wiedzę na temat kultury oraz tradycyjnej kuchni krajów, z których pochodzą moi koledzy Erasmusi. Udział w tym programie był jednocześnie najlepszym i najtrudniejszym okresem w moim życiu. Był on swojego rodzaju wyzwaniem.

Czytaj więcej...

Hiszpania - Alicja Oręziak

Wyjazd na studia w ramach programu Erasmus Plus do hiszpańskiego miasta Girona był dla mnie najbardziej cennym doświadczeniem, jakie zdobyłam w życiu. Nie da się opisać i przelać wszystkich myśli i wspomnień „na kartkę”. Nie da się ich też spakować do żadnej walizki. To milion przygód i wspaniałych chwil, tysiące przejechanych kilometrów podczas podróży, kilkaset nowo poznanych ludzi, którzy na zawsze zostaną w mojej pamięci i w moim sercu. To również lub przede wszystkim kilkadziesiąt godzin, niejednokrotnie ciężkich, spędzonych na uczelni University of Girona.

Czytaj więcej...

Hiszpania - Pavlo Yarko

W roku akademickim 2015/2016 zostałem stypendystą  programu Erasmus  Plus na  University of Granada.

Przez semestr w słonecznej Hiszpanii przeżyłem niesamowity czas. Oprócz dość ciekawego  programu nauki na uczelni poznałem wielu ciekawych ludzi z różnych części świata,  z którymi udało mi  się podróżować i utrzymać kontakt po  Erasmusie. System edukacyjny był ciekawy, a głównie inny od polskiego.

Czytaj więcej...

Grecja - Samir Mammadov

Latem 2016 roku odbyłem praktyki w Grecji, które były zorganizowani przez Wyższą Szkolę Turystyki i Języków Obcych.

Praktyki mialem w charakterze animatora na wyspie Kreta (Chania, Platanias) w trzy gwiazdkowym hotelu Sunrise Village Hotel. Poznałem tam wielu interesujących ludzi i bardzo dużo się nauczyłem.

Czytaj więcej...

Cypr - Katarzyna Bielecka

Bardzo jestem zadowolona, że mogłam uczestniczyć w tym programie - Erasmus.

Bardzo ważne  dla mnie było to ,że  mogłam studiować na całkiem innej uczelni, podszkolić swój angielski, poznać dużo ciekawych miejsc a także nawiązać nowe znajomości.

Czytaj więcej...

Grecja - Aleksandra Kaczyńska

Praktyki w ramach programu Erasmus odbyłam w hotelu Blue Lagoon Village na wyspie Kos. Pracę rozpoczęłam w czerwcu i zakończyłam pod koniec października. Pobyt tam nauczył mnie wielu rzeczy.

Czytaj więcej...

(!) Cypr - L.G.

Wyjazd na studia w ramach programu ERASMUS PLUS to świetna okazja do podróżowania, poznania nowych ludzi i nauki języka.

Cały program jest dobrze zorganizowany. Miejsca w których przyjdzie Wam mieszkać i studiować są zazwyczaj pełne takich studentów ja Wy, dlatego też łatwo jest znaleźć pomocną dłoń, a w dłuższym dystansie nawet przyjaciół.
Bardzo często uczelnie do których wyjeżdżają studenci w ramach tego programu mają swoje profile w mediach społecznościowych, gdzie można zasięgnąć bliższych informacji na temat programu nauczania, warunków mieszkaniowych (w tym cen, możliwości znalezienia mieszkania itp.), atrakcji różnego rodzaju- w tym turystycznych czy kulturalno – rozrywkowych.

Czytaj więcej...